//

CÍMKEFELHŐ
gazdasági szakkiadó | hivatalos állásfoglalás | adó | pénzügy | gazdasági folyóirat | szakkönyv | jogszabálykereső | kommentár | letölthető szerződésminták | tudástár | tanácsadás | gazdasági kiadványok | gazdasági konferencia | ingyenes számviteli tanácsadás | könyvelők kötelező továbbképzése | kötelező kreditpontok 2018 | közlöny | kormányrendelet | céginformáció

ÖSSZEFOGLALÓK

Összeszámíthatóak-e a kata alkalmazásában a részmunkaidős munkaviszonyban elért munkaidők?
A hír több mint 30 napja nem frissült!

A Kata törvény 1. § 8. pontjának a) alpontja szerint, ha valaki legalább heti 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszonyban áll, akkor mint kisadózó vállalkozó főállásúnak nem minősülő kata adóalany lehet, ezért ebben a jogviszonyban csak a havi 25.000 forint összegű tételes adót kell fizetni.

2018. május 17.

Esetünkben a kata adóalanynak van munkaviszonya is, de ez két napi 4 órás, tehát részmunkaidős munkajogviszony, a munkaidő önmagában egyikben sem éri el a heti 36 órát, de a kettőben együtt már igen.

 

Kérdésként merült fel, hogy két részmunkaidős jogviszony a heti 36 óra szempontjából összeszámítható-e?

 

A Kata tv. 2014. január 1-jei módosítása szerint erre van lehetőség. Ajánlatos azonban mindkét munkáltatótól legalább évente beszerezni egy olyan igazolást, amely mutatja a munkaviszony fennállását és az abban elért munkaidőt. Ezt őrizzük meg az adózás rendjéről szóló törvényben meghatározott elévülési időn belül.

 

(dr. Futó Gábor)

További hírek